PESD24VS1UB,115
Manufacturer Name: Nexperia
Supplier Type: Authorized Distributor
Category(s): ESD Protection Devices
Description:
ESD Protection Device, 70 V, SOD-523, 2 Pins, 24 V, 50 pF, PESDxS1UB The PESD24VS1UB is an ESD Protection Diode designed to protect one transmission or data line from the damage caused by ESD (electrostatic discharge) and other transients.